On-line poradna uLékaře šetří čas strávený v čekárnách. Oblíbili si ji firmy i investoři


Návštěva lékaře je asi příjemná málokomu. Na tento fakt se zaměřila služba uLékaře.cz, kterou před časem založil chirurg Tomáš Šebek a IT developer Ruda Ringelhán. Nově ji začínají pro své zaměstnance využívat firmy, kterým šetří čas, a kromě toho čerstvě přilákala nové investory.

„Na zdravotní prevenci je kladen stále větší důraz, a stát tuto zodpovědnost dokonce částečně přenáší na zaměstnavatele. My máme desetileté zkušenosti s poskytováním distančního lékařského poradenství jednotlivým uživatelům a věříme, že jako benefit budou naše služby zajímavé i pro firmy a jejich zaměstnance. Těší nás, že si totéž myslí i noví investoři,“ uvedl Tomáš Šebek, chirurg a jeden ze zakladatelů uLékaře.cz.

Aniž by člověk musel opustit své pracovní místo a trávil zbytečný čas v přeplněných čekárnách, může svůj konkrétní zdravotní problém začít rychle a bezpečně řešit pomocí lékařské on-line poradny uLékaře.cz. K dispozici jsou mu specialisté všech odborností, počínaje těmi základními, jako jsou interní lékařství, pediatrie, neurologie, kardiologie, diabetologie, chirurgie, ortopedie, dermatologie a další. Ve výsledku pacient dostane informaci, jak daný zdravotní problém řešit, případně nasměrování na konkrétní specializované pracoviště, které mu navíc systém uLékaře.cz dokáže zprostředkovat.

Službu nově začínají využívat i firmy jako benefit zdravotní péče pro své zaměstnance. Pro ně to znamená výraznou úsporu času, který by jinak lidé strávili v čekárnách u běžných lékařů.

Noví investoři

Podle zakladatelů se navíc ukazuje, že díky zefektivnění celého systému poskytování lékařské péče, úspoře času pacientů a jejich správnému směrování v systému má startup uLékaře.cz i významný celospolečenský dopad.

To přilákalo i nové investory.„Potenciální přesah činnosti služby do reálného života každého českého pacienta je jedním z důvodů, proč uLékaře.cz zaslouží podpořit,“ říká Ondřej Fryc, mj. šéf fondu rizikového kapitálu Reflex Capital. Vedle něj vložili své prostředky do projektu také Ondřej Bartoš (partner Credo Ventures), Martin Rozhoň (zakladatel skupiny Vivantis), Leoš Navrátil (investor), Daniel Smutek (významný endokrinolog) a Jan a Petr Staňkovi (zakladatelé NetTravel.cz). Největším nvestorem projektu zůstává technologická skupina Etnetera Group, reprezentovaná Martinem Paličkou.

Dlouhodobým cílem služby je zefektivnit a zkvalitnit české zdravotnictví. Tým čítající na 250 praktických lékařů a specialistů všech medicínských oborů obslouží na dva tisíce uživatelů měsíčně. Celkově uživatelé položili již přes 270 000 dotazů. Web uLékaře.cz každý měsíc navštíví přes 1,1 miliónu reálných uživatelů, kteří zde nacházejí více než osm tisíc článků s lékařskou a zdravotní tematikou. Služba uLékaře.cz spolupracuje s více než stovkou zdravotnických zařízení. Pacienty nicméně objednává kamkoliv v Česku, podle jejich potřeb.

Autor: VAL

`