Martin Křižan z Pilulka.cz: “Líbí se mi, že se náplň mojí práce mění současně s firmou“


"Každý den je před námi spousta výzev, které musíme zvládnout a nejedná se tedy o stereotyp..." říká o své práci Martin Křižan, CTO v Pilulka.cz. Jak vypadá jeho pracovní den? A jak se dostal k práci v Pilulce? Přečtěte si rozhovor s Martinem a dozvíte se více :) 

 

Co obnáší vaše role CTO Pilulka.cz?

Pokud bych to měl shrnout, tak je to koordinace technických aspektů ve firmě. To je obecně náplň práce každého, kdo pracuje jako CTO. Jde o to vzít si plány a požadavky managementu a aplikovat je pomocí technologií v konkrétní software, který by měl generovat přidanou hodnotu společnosti.

 

V Pilulce jste již nějaký ten rok. Kde jste začínal?

V úplně první práci jsem dělal na parkovacím systému pro domény, následně to byla práce v mediálce. To byly všechno kratší zkušenosti, než jsem začal pracovat na startupech investora Honzy Bárty. Tam jsem se pracovně setkal s Michalem Hanáčkem, který je teď CEO Pilulky a ten mě potom přetáhl do stávající práce.

 

Jak vypadá váš pracovní den?

Začínám jako většina kolegů ranní kávou. Následuje krátký stand-up s každým členem týmu, kde si projdeme jednotlivé úkoly, na kterých se bude pracovat. Dále řeším maily, chodím na meetingy, navrhuji řešení daných problémů, programuji v páru s kolegy. Každý den je před námi spousta výzev, které musíme zvládnout a nejedná se tedy o stereotyp, který bych mohl pojmenovat jako “klasický pracovní den”.

 

Jak velký tým stojí za Pilulkou?

Pokud bych to měl vztáhnout na celou skupinu Pilulka, tak to bude určitě přes 300 lidí, ovšem většinu tvoří kolegové z lékáren. V kancelářích nás bude okolo 50 a z toho je 7 vývojářů. Postupně s tím, jak firma roste, nabíráme nové a nové kolegy.

 

Co máte rád na své práci? Co vám práce v Pilulka.cz dává?

Líbí se mi, že se náplň mojí práce mění současně s firmou. Od “garážových“ začátků, kdy jsme se vlezli celá firma do jedné místnosti, jsme se vyvinuli v mezinárodního hráče, který postupně expanduje na další trhy Evropy. S tím jdou ruku v ruce i nároky na software, který tvoříme. Musíme být flexibilní jednak vůči lokálním požadavkům v dané zemi, tak i vůči škálování infrastruktury, na které fungujeme.

 

Pro čtenáře, kteří zvažují práci v Pilulka.cz. Co byste jim vzkázal?

Pokud máte rádi výzvy a nechcete dokola sekat malé appky jako Baťa cvičky a rádi byste poznali jednak ověřené standardy tvorby software, tak i nové technologie, zašlete nám svoje CV a přijďte se k nám podívat a pobavit se o možné spolupráci. Zajímavé práce máme pro vás jistě spoustu.