Čupr nabízí zaměstnancům akcie Rohlíku. V prvním měsíci jich nakoupili za 10 milionů


Internetový podnikatel Tomáš Čupr, který nedávno prostřednictvím dluhopisů posílil své postavení v on-line supermarketu Rohlik.cz, se odhodlal k dalšímu zajímavému kroku. Zaměstnancům firmy nově nabízí odkup akcií. Ti je jen za první měsíc skoupili za deset milionů korun.

„Hodně jsem přemýšlel, jak se s kolegy podělit o růst hodnoty Rohlik.cz. Kromě toho, že asi 30 lidí má opce (nebo už vestovaný podíl) za odpracovanou dobu, vymyslel jsem techniku, jak si kolegové mohou podíl v Rohlíku koupit. Hned první měsíc je zájem za 10 mil. Kč :) Mám dojem, že to vytváří ultimátní ‚ownership‛ a je škoda, že to nedělá více firem,” oznámil Čupr na LinkedIn (jako první upozornil CzechCrunch).  Cílem je podle něj co největší motivace zaměstnanců, tak aby se firma „podělila o zisk s těmi, kteří ho vytváří”.

„Hodnota se mezi prosincem 2017 a prosincem 2018 zdvojnásobila. To vám žádná banka nedá,” dodává Čupr šibalsky.

Nabídka platí od března 2019. Podmínkou je, že zaměstnanec musí být po zkušební době. Minimální výše investice je 25 tisíc korun, naopak nejvíce se dá investovat za pět milionů. Minimální doba držení je pak šest měsíců, nakoupit a prodat se dá vždy k 15. dni v měsíci. Majitelé jsou každý měsíc informováni, jaká je aktuální hodnota firmy.

Zakladatel společnosti na příkladu ukazuje, že při nákupu za 100 tisíc korun mohla za poslední tři měsíce vzrůst hodnota podílu o 66 800 korun.

V lednu Rohlík vydal dluhopisy v hodnotě 777 milionů korun. Čupr díky tomu mohl nakoupit dalších 15 procent Rohlíku, a stát se tak 75procentním vlastníkem. (Informovali jsme zde.)

Autor: VAL