Startup Festival: Propojujeme lidi se zájmem o podnikání


V září se už podruhé uskuteční Startup Festival a program je opět pestrý. Zúčastnit se můžete panelových diskusí, osobních konzultací s odborníky a nebo najít práci v některém ze startupů. Vstupné je zdarma. Stále váháte, zda se zúčastnit? Pak vás určitě přesvědčí Lenka Petrášková, hlavní organizátorka festivalu, kterou jsme pro vás vyzpovídali.

 

Co je to Startup Festival?

Startup Festival je otevřená akce pro všechny, kteří chtějí více proniknout do startupového světa, rozšířit si své obzory a nechat se inspirovat. Celá akce se točí kolem startupistů, úspěšných byznys počinů a nadšenců do podnikání. Během jediného dne a na jednom místě se návštěvníkům naskytne jedinečná příležitost potkat se se zástupci menších i větších startupů a stát se jedním z členů těchto startupů. Těm se na druhou stranu otevírá možnost prezentovat své produkty pro tu správnou cílovou skupinu a rozšířit povědomí o jejich úspěšných projektech. To vše se odehrává v pohodové festivalové atmosféře.

 

Jak jste na nápad pořádat takový festival přišli?

První myšlenka vznikla na jaře loňského roku při jednom ranním meetingu u nás v xPORTu. Uvědomili jsme si, že existuje mnoho různých akcí (veletrhů), kde se prezentují velké a zavedené firmy, a rozhodli jsme se zorganizovat skutečně velkou otevřenou akci i pro startupy. Během pár týdnů jsme našemu nápadu dali reálnou podobu a první ročník Startup Festivalu byl na světě.

 

Kolikátý ročník se letos chystá?

Jedná se o druhý ročník.

 

Jaký byl předchozí ročník? A jaké dojmy jste s vy, jakožto pořadatelé, odnesli?

Od nultého ročníku jsme samozřejmě určitá očekávání měli. Věnovali jsme veškerý čas a energii tomu, aby se všechno povedlo a akce se líbila všem účastníkům. Nakonec ale přerostl ve skvělou akci, kterou navštívilo přes dva tisíce lidí, převážně z řad studentů a čerstvých absolventů, a aktivně se do ní zapojila třicítka startupů a partnerů. Naše dojmy tedy byly jednoznačně pozitivní a motivují nás při práci na druhém ročníku.

 

Čtenáře určitě potěší, že vstupné je zadarmo. Proč jste se rozhodli jej od návštěvníků nevybírat?

Usilujeme o co největší otevřenost akce a vybírat vstupné od návštěvníků by této myšlence odporovalo.

 

Na co se mohou návštěvníci těšit? Můžete nám už prozradit něco z chystaného  programu?

Program Startup Festivalu bude opět velmi nabitý. Tou hlavní části je veletrh startupů, který se bude konat v Atriu Rajské budovy. V rámci doprovodného programu se návštěvníci mohou těšit na panelové diskuze, workshopy, one2one konzultace. Pro startupy bude navíc připravena mentoring session od Google. Konkrétní informace o programu zveřejníme v průběhu září na našem webu. Seznam vystavujících startupů pravidelně aktualizujeme. Můžete se podívat na http://www.startupfestival.cz/startupy/

 

Co je vlastně hlavním cílem Startup Festivalu?

Propojení lidí se zájmem o podnikání. Představit novinky na trhu a aktuální témata světa startupů. Dále také zviditelnit možnost práce ve startupu jako alternativu k běžnému zaměstnání.

 

Velmi mě zaujala možnost konzultací s odborníky. Opravdu to funguje tak, že mi například marketingový odborník poradí s mým nápadem? Jen tak, bezplatně?

Přesně tak. Veškeré aktivity v rámci doprovodného programu jsou pro návštěvníky zdarma. Připraveny budou konzultace s novinářem, právníkem, investorem a nezapomínáme ani na oblast financí, digital marketingu a další. Registrace spustíme 13. září a vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme s registrací neotálet. Minulý ročník byla všechna místa zabrána velmi rychle.

 

Nabízíte i možnost najít v rámci festivalu novou práci. Jak to funguje?

Letošní novinkou je přehledná on-line nabídka volných pracovních pozic vystavujících startupů. Zde si návštěvníci mohou již dopředu vytipovat, u kterého stánku se zastaví a proberou tu kariérní možnosti. Stánky startupů, které nabídnou pracovní příležitosti, ale budou označeny i na akci samotné, takže návštěvník se snadno zorientuje i na místě.

 

Na závěr důležitá otázka: kdy a kde se bude konat další Startup Festival?

Ve středu 27. září se na všechny budeme těšit v Atriu Rajské budovy VŠE. Veletrh startupů bude probíhat od 9:00 hod do 16:30 hod a závěrečná panelová diskuze začne následně v 17:00 hod.