Zentity: “Pojďte si s námi vyzkoušet práci na různorodých projektech“


Za vznikem Zentity stojí láska k mobilním technologiím a Smartphonům. A musí být pořádná, protože právě Zentity bylo v žebříčku Deloitte Technology Fast 50 vyhlášeno jako 20. nejrychleji rostoucí firma ve střední Evropě a 2. nejrychleji rostoucí firma v České republice. O plánech do budoucna i o tom, na koho mají v Zentity spadeno, jsme si popovídali s Ivou Pfeiffer-Belli, Marketing manager. A že aktuálně nejste v České republice? Nevadí, Zentity nabízí práci i v zahraničí!

 

Co Zentity dělá?

Zentity je technologická společnost zaměřená na vývoj mobilních a webových řešení a dalších souvisejících služeb. Digitální řešení dlouhodobě dodáváme bankovním institucím, pojišťovacím společnostem, operátorům, médiím, e-shopům a logistickým společnostem. Během dlouholeté praxe jsme se stali leaderem na mobilním a internetovém trhu ve střední a východní Evropě. Působíme také v řadě evropských zemích, v USA a na Blízkém Východě.

 

Proč jste rozjeli Zentity?

Zakladatelé Zentity si mobilní technologie zamilovali hned po uvedení Smartphonu na trh. Následně si uvědomili velký potenciál ve sféře finančních a telekomunikačních služeb, který se pomalu začal projevovat i na českém trhu. Naše společnost tak patřila k prvním specialistům na mobilní řešení a záhy získala důvěru největších bankovních hráčů na trhu.

 

Co je Vaše inspirace?

Jsme technologická společnost a baví nás pracovat s nově vznikajícími technologiemi. Náš tým je technologickou špičkou ve svém oboru a naši zaměstnanci jsou motivovaní vyřešit složité výzvy. Inspiraci v business aplikacích hledáme převážně v zahraničí, kde jsou digitální trendy, i v oblasti chování zákazníků, přeci jen o pár let napřed. Následně analyzujeme, zda tyto trendy budou aktuální také pro český trh, případně zda se dají použít v upravené podobě. Nové nápady však přicházejí i od našich zaměstnanců, kteří vylepšují naše produkty tak, aby korespondovaly s nejnovějšími standardy dané vývojářské oblasti.

 

Co považujete za největší úspěch Zentity?

Našim největším úspěchem určitě je, že Zentity potvrdilo svou pevnou pozici na českém trhu i v posledních letech, kdy se trh s dodavateli mobilních řešení konsolidoval. Jsme vděčni za to, že jsme zvládli našim klientům dokázat, že výběr našeho řešení je i z dlouhodobého hlediska nejlepší volbou. V roce 2015 jsme se umístili v žebříčku Deloitte Technology Fast 50 jako 20. nejrychleji rostoucí firma ve střední Evropě a 2. nejrychleji rostoucí firma v České republice.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Vedle rozvoje stávajících projektů se soustředíme na rozjezd businessu v zahraničí, kde chceme uplatnit naše získané zkušenosti. Díky referencím lokálních poboček máme šanci se dostat také do nadnárodních sídel a nabídnout ověřená řešení pro mobilní bankovnictví a samoobsluhy.
Z hlediska nabídky našich služeb pak sledujeme vývoj v digitální sféře a zjišťujeme, jak mohou být trendy jako chatboty, umělá inteligence nebo PSD2 výhodná pro naše klienty. Našim cílem je rozšířit tým R&D, který by se této oblasti mohl plně věnovat.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

Naši klienti pochází z různorodých oblastí jako jsou bankovnictví, telefonní operátoři nebo automotive, a proto i u lidí, kteří pro daného klienta pracují, hledáme různé dovednosti i osobní vlastnosti.
Mimo stávající projekty se nám daří business rozvíjet dál a tak hledáme prakticky neustále zkušené i začínající vývojáře pro Android, iOS nebo Java, ale i do oblasti testování a business analýz. Někteří zaměstnanci pro nás začali pracovat také proto, že nabízíme možnost práce v zahraničí, např. v Irsku, Maďarsku nebo v Kataru.

 

V čem jste jiní než konkurence?

V našich kancelářích sice nabízíme relaxační místnosti pro odreagování, ale toto jistě není důvod, který by z nás dělal žádaného zaměstnavatele.Naší konkurenční výhodou jsou jednoznačně zkušenosti v několika odvětvích, špičkový tým zaměstnanců a produktivní a otevřená firemní atmosféra. Každý zaměstnanec má velkou míru autonomie ve své pracovní oblasti a navíc si může vyzkoušet různé projekty. Tímto nejen předcházíme vyhoření na jednom stanovišti, ale také podporujeme vzájemné učení se od dalších kolegů. Zároveň, jak už jsme zmiňovali dříve, je u nás možnost práce v zahraničí, což nabízí jen pár firem na českém trhu.

 

Co je pro vás při budování startupu nejdůležitější?

Pro nás a naše budoucí fungování je velice důležité, aby klienti viděli, že i start-up může nabídnout osvědčené řešení, které je výsledkem několika let vývoje. Naše řešení není šité rychlou jehlou, je postaveno na špičkových schopnostech našich lidí a na několikaletém vylepšování, doplňování a ladění.