UP Business Camp: Na naší konferenci si přijde na své každý


Univerzita Palackého v Olomouci už popáté pořádá konferenci UP Business Camp. Co si pro nás pořadatelé letos připravili? Kdo na konferenci vystoupí a kdo se letos stal Podnikavou hlavou? Nejen na to jsem se zeptali Jakuba Havlína.

 

Co je konference UP Business Camp?

UP Business Camp je největší konferencí o podnikání a startupové scéně v Olomouci, jejímž pořadatelem je Univerzita Palackého. Kromě samotných přednášek nabízí rovněž diskuze, workshopy a networkingová setkání.

Jaké přednášející mohu na konferenci potkat?

I pro letošní ročník jsme se snažili oslovit ty nejlepší ve své branži. Do Olomouce tak přijede markeťák Radek Hudák ze Slevomatu, Jirka Doležal a Jan Emler, co vyrábí parádní motivační diáře Doller nebo Jan Vlachynský, spolumajitel populárních brněnských podniků Bar, který neexistuje, Super Panda Circus a 4pokoje. Nabídku přijet do Olomouce přijal také Marcel Gecov z Delicode a Lucy Štruncová z LC Tools. Letos nově otevřeme anglický workshop, který povede náš zahraniční host Paul Skah, polský marketingový mág, který dělal dlouhodobé strategie značky pro Orange nebo HBO. Pro účastníky připravujeme taky jedno velké překvapení. Snad se nám podaří nalákat i velkou osobnost, mladého a nadšeného politika se zájmem o práva a společenská témata. S dalšími řečníky ještě vyjednáváme.

 

Pro koho je konference UP Business Camp určena?

Konference je určena pro kohokoliv, kdo se zajímá o startupy, podnikání, příběhy úspěšných podnikatelů nebo se chce dozvědět o trendech v marketingu, propagaci firmy. Svoje si na konferenci najde snad každý. Řečníci dokážou motivovat účastníky v každém věku.


Konference slaví páté výročí, jak se během toho času proměnila?

Vytvořili jsme z konference místo setkávání odborníků a startupistů, za tu dobu jsme si vybudovali jméno a konference se stala tradiční akcí v našem kraji, kterou každoročně navštěvuje více jak stovka účastníků. Každým rokem naši konferenci posouváme v obsahu a v letošním ročníku přivítáme dokonce i řečníky ze zahraničí.

 

Co jste se vy, jako pořadatelé, díky konferenci sami naučili?

Konference je pro nás vždycky výzvou. Naučili jsme se spoustu nového. Jak jednat s partnery, vyhledávat a komunikovat s řečníky, organizačně konferenci rok od roku zlepšovat a snažit se reagovat na publikum a jeho potřeby. Je to práce zodpovědná, která nás hodně baví.

 

V rámci konference každoročně probíhá i soutěž “Podnikavá hlava”, která má podpořit mladé podnikatele. Kolik talentů se už tímto způsobem podařilo objevit?

Soutěž Podnikavá hlava je pro mladé talenty skvělou příležitostí, jak se zviditelnit, získat finance, prostory a odborný mentoring do startu podnikání. Za dobu existence soutěží prošlo více jak 300 soutěžících. Každý rok vyhlašujeme 10 finalistů, kteří svým nápadem zaujali odbornou porotu. Za těch 8 let jsme měli tu čest přímo podpořit a vybrat na tři desítky těch nejlepších mladých podnikavců. Letošní vítězové z firmy FLO-BRO se na Campu podělí o svůj příběh cestovního filtru na vodu. Máte se opravdu na co těšit.

 

Kdy a kde se konference koná?

Konference proběhne 11. listopadu na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

 

Kolik stojí vstupenka a kde ji koupím?

Vstupenku si mohou naši fandové zakoupit na webu www.upbusinesscamp.cz. Studentská cena je 990 Kč, pro veřejnost pak 1490 Kč. Tyto ceny platí do 9.10., do kdy platí zvýhodněná registrace.