Suitest: “Velkou inspirací jsou pro nás naši vlastní zaměstnanci“


Suitest zaplnilo mezeru na trhu a přišlo s novým nástrojem na testování aplikací na chytrých televizích. Dnes tvoří tým zhruba 25 členů a chtějí se dále rozrůstat, stejné plány mají i se svými produkty. V kancelářích Suitest vládne pohoda, kde se každý nápad cení a stereotyp jim je cizí. Zajímá Vás více o Suitest? Čtěte dále v rozhovoru, na naše otázky odpovídal Taras Perevorskyy, CEO Suitest.

 

Co Suitest dělá?

Suitest vytváří revoluční nástroj pro testování aplikací pro Smart TV a herní konsole. Měníme způsob, kterým se dneska testují aplikace. Testování na těchto platformách je velice zdlouhavé a my se snažíme usnadnit všem vývojovým firmám proces testování.

 

Proč jste rozjeli Suitest?

Suitest jsme rozjeli kvůli tomu, že jsme sami měli problém s testováním aplikací na chytrých televizích. V té době jiné řešení, které by se dalo použít, neexistovalo. Tak jsme ho postavili. Když bylo hotové, uvědomili jsme si, že potenciál je obrovský a dodělali jsme produkt tak, aby bylo možné ho veřejně nabídnout.

 

Co je Vaše inspirace?

Velkou inspirací jsou pro nás naši vlastní zaměstnanci, kteří přicházejí s vlastními nápady, hledají cesty a jen tak se nevzdávají.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Plány do budoucna jsou velké. Nejen rozšiřování se do dalších platforem, ale především rozvoj týmu. Každá firma je o lidech a my se snažíme růst. Co nejrychleji to jde. Dnes máme v týmu zhruba 25 lidí a chceme růst, musíme.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

Právě proto, že jsme technologická firma, hledáme především technické lidi. Stejně jako další firmy i my trpíme na nízkou nezaměstnanost a sehnat dnes kvalitního vývojáře je opravdu těžké. Hledáme různorodé pozice. Od technických projektových manažerů, přes lidi na marketing, UX a další. Je fajn, když nový zaměstnanec zapadne do týmu, takže hledáme hlavně sympaťáky. ☺

 

Proč bych měl/a chtít pracovat právě u vás?

Protože náš produkt je jedinečný, práce u nás není stereotypní a jsme prima parta lidí. A nejsme korporát.

 

V čem jste jiní než konkurence?

Jsme jediní na světě, kdo dělá object based automatizaci testů pro Smart TV na světě. Máme unikátní přístup k celé věci. Pro seniorní vývojáře jsme velkou výzvou, protože spoustu problémů musí vyřešit právě díky svým zkušenostem a juniorní vývojáři se zase dostanou do kolektivu, kde rychle vyrostou a osahají si věci, které jinde nejsou na denním pořádku.

 

Co je pro vás při budování startupu nejdůležitější?

Kvalitní kolektiv, kvalitní produkt, po kterém je hlad. Tohle jsou dvě důležité věci, bez kterých to prostě nejde.

 

Jak vypadá pracovní den ve Suitest?

Do Suitestu nemusíte tak brzy vstávat, stačí, když budete v práci do desíti. Řešíme problémy v malých týmech, na velké porady si nepotrpíme. Radši vyvíjíme, než kecáme. Na oběd si zajdeme do některé ze skvělých restaurací na Andělu, případně si nutriční experti mezi námi udělají něco instantního. Většina z nás má celý den na uších sluchátka a píšeme si po slacku, i když kolega sedí vedle. Kdo pak hledá sociální interakci, zajde s kolegy po práci občas na pivo. A když už máme práce po krk a potřebujeme si vyčistit hlavu, vyrážíme plachtit. Přeci jen, kde jinde je ve firmě hned 5 námořních kapitánů?

 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?

Jestli chcete být u vývoje jedinečného produktu, máte po krk korporátů a chcete dělat ve firmě rodinného typu a ochutnat skvělé bábovky naší office managerky, přidejte se k nám!