Story TLRS: “Děláme věci o kousek lepší, než se očekává.“


“Jaký smysl by měl příběh, který by lidé neznali?” Tuto otázku si položila parta kreativních mladých lidí z ČVUT a VŠE. A protože existuje taková spousta zajímavých příběhů, které bychom měli slyšet, ale zůstávají nám skryty, rozhodli se, že jim propůjčí své vypravěčské schopnosti. Jejich pracovním nástrojem se staly weby a sociální sítě. Tak vznikla digitální agentura Story TLRS, která se  brzo začala podílet na opravdu zajímavých projektech. Co Story TLRS chystají do budoucna? A koho shánějí do svého týmu? Povídali jsme si s Nikol Dufkovou, HR managerkou.

 

Co Story TLRS dělají?

Jsme full-service digitální agentura, která chce dělat věci o kousek hezčí, funkčnější a chytřejší, než se očekává. Navrhujeme kampaně, píšeme texty, tvoříme produkty, designujeme věci, budujeme weby nebo točíme videa.

Děláme toho opravdu hodně. Teď zrovna pracujeme třeba pro Sazku, Reebok, Becherovku Original, ČSOB nebo Univerzitu Karlovu.

 

Jak Story TLRS vzniklo?

V květnu 2015 se potkali Piero, Šimon a Kuba. Znali se ze školy a předchozích projektů a dostali chuť začít s něčím vlastním. Všichni měli zkušenosti z online prostředí, startupů a reklamy, a tak založili agenturu Story TLRS, která to všechno spojuje.

 

V čem se vyprávění příběhů liší od klasické agenturní práce?

Děláme věci, co nám dávají smysl. Tvoříme příběhy tím, že spolupracujeme. Weby a sociální sítě jsou pro nás jen nástroje. Dá se říci, že se prostě staráme, aby se věci děly – a cestou se u toho snažíme bavit.

 

Proč jste se rozhodli pracovat v coworkingu?

Coworkingové centrum K10 je z části náš vlastní projekt. Celé to začalo tím, že jsme hledali nové kanceláře. Vila nás zaujala natolik, že jsme se do ní prostě museli nastěhovat. Jen pro nás byla příliš velká, takže nás napadlo vybudovat společný coworking a rozvinout naši myšlenku spolupráce zase o krok dál. Na coworkingu je skvělé hlavně to, že se v něm potkáváte s desítkami profesionálů z různých oborů. Taková komunita vás pak zkrátka posouvá dál – ať už děláte cokoli.

 

Na které ze svých příběhů jste nejvíce pyšní?

Kdybychom měli vypíchnout jen jeden, tak ten s naším klientem Becherovkou. Minulý rok jsme začali s menším brandem - Becherovka Lemond, který se pro nás stal srdcovkou, a letos jsme pod svá křídla dostali i samotnou Becherovku Original.

Je to klient, na kterém spolupracuje relativně velký tým. Práce na něm nám dává šanci popustit uzdu naší kreativitě. Pro Becherovku jsme tvořili nové webovky a staráme se jí o všechny sociální sítě, vytváříme kampaně, točíme videa, děláme fotoprodukci a přes léto jsme také měli na starosti digitální festivalovou aktivaci. Vedle toho všeho jsme vytvořili úplně nový virtuální obchod – Becher Market. Je založen na principu “sdílej a vyhraj cenu” a veškeré produkty, které se dají vyhrát, jsou navržené jako limitované edice. A právě takové věci nás baví.

 

Co je pro vás inspirací?

Inspirací je pro nás společná práce, dosažené výsledky a spokojený tým.

 

Co plánujete do budoucna?

Růst. Chceme růst jak po klientské stránce, tak týmově. Už nyní pracujeme na globálních projektech a máme ambice v tom pokračovat i dále. Zároveň se chceme držet toho, co jsme říkali – dělat věci o kousek lepší, než se očekává.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

Jsme poměrně rozmanitý tým jak povahově, tak také stylem práce. Proto nejsme zvyklí se typově škatulkovat. Jsme individualisti, snílci, filozofové, stratégové i kreativci. Máme mezi sebou hudebníky, jogíny, technaře, kuchaře, střelce, šachisty, cyklisty, boxery, surfaře nebo milovníky Mustangů. Hledáme lidi, kteří mají šťávu, ale zároveň se dokážou ztotožnit se slovem zodpovědnost a spolehlivost. Naopak pro flákače místo nemáme.

 

Proč bych měl/a chtít pracovat právě pro Vás?

Protože nás práce baví a díky lidem v týmu budeš každý den rád chodit do práce. Jo a taky máme bazén, vilu a společně v zimě jezdíme na týden do hor a v létě zas k moři. Plus se toho hodně naučíš, dáme ti možnost se rozvíjet, kariérně růst a nebudeme tě brzdit v tom, když se budeš snažit věci posouvat dál.

 

Jak vypadá pracovní den ve Story TLRS?

O tom se rozhoduješ ty sám. Můžeš si vybrat, jestli budeš pracovat na zahradě v coworkingu K10 nebo se potkáš se zbytkem týmu v naší druhé kanceláři v Perucké. Ta je naším hlavním útočištěm, kde najdeš všechno, co potřebuješ k práci – stoly a židle, gauč, fatboye, zasedačku velikosti skříně a kuchyň, kde si můžeš ulovit kafe, čaj nebo něco k jídlu. V K10 pak kromě zahrady nechybí ani šéfkuchař, gril, workshopy, sauna a lekce jógy. Za den stihneš klidně obojí, protože obě místa jsou od sebe asi 5 minut pěšky.

 

Nějaké další tipy/doporučení/vzkaz?

Mrkni na náš Instagram, Facebook nebo Medium. Tam poznáš, kdo jsme, co děláme a co děláme, když zrovna nic neděláme. Ale my pořád vlastně něco děláme. :)