Startup World Cup & Summit 2017 je za dveřmi!


V druhé polovině října se v Paláci Lucerna uskuteční jedinečná akce, která letos poprvé spojuje českou konferenci Startup Summit a celosvětovou soutěž Startup World Cup - Startup World Cup & Summit 2017. O této události, kterou by si neměl nechat ujít žádný startupista, jsme si popovídali s Radkou Horákovou, CMO UP21 a organizátorkou SWCS.

 

Co je to Startup World Cup & Summit?

SWCS je největší startupová konference v srdci Evropy, která vznikla spojením ryze české konference Startup Summit a mezinárodní platformy Startup World Cup. Jedná se tak o spojení konference s regionálním kolem celosvětové startupové soutěže. Cílem je hledat nové talenty, upozorňovat na přidanou hodnotu mladých firem, propojovat startupovou scénu a přibližovat startupový svět i laické veřejnosti. Ambicí SWCS je i v budoucnu se nadále spojovat s dalšími pořadateli podobných konferencí a vybudovat tak významnou platformu, která bude podporovat startupový ekostém v České republice a – mimo jiné – pomůže zapsat ČR na mapu nejvýznamnějších startupových metropolí světa.

 

Kolikátý ročník se v Česku letos koná?

Vlastně se jedná o první ročník konference pod tímto názvem a s těmito cíli. Když se ale podívám na historii spojených konferencí, tak Startup Summit za sebou má šest let na trhu a regionální kolo Startup World Cupu se konalo v České republice jednou, a to v březnu letošního roku.

 

Co se za tu uplynulou dobu změnilo?

Změnilo se vlastně všechno. Starupová scéna zažila a zažívá obrovský růst. Mladé firmy ukázaly, že jsou cestou k inovacím a že umí uspět nejenom na regionální, ale i na světové úrovni. Stejně tak se o startupy začaly intenzivně zajímat i velké korporace, které hledají cestu, jak můžou samy inovovat. Dnešní doba je extrémně rychlá a zaspat se o to víc nevyplácí. Právě proto je pro nás téma spolupráce na startupové scéně a zejména mezinárodní spolupráce tak velkým tématem.

 

Na co se můžeme letos těšit?

Spojením se nám, věřím, podařilo akci posunout zase o velký kus dál. Těšit se tentokrát můžete na 4 speciální zóny, plnou Lucernu startupistů, mentorů, investorů, ale také inovátorů z korporací. Hlavní inspirativní stage nabídne kromě samotného regionálního finále SWC třeba provozního ředitele Hyperloop Transportation Technologies nebo osobnosti z Tesly nebo SpaceX. Já osobně se moc těším Petera Vesterbacka, který bude mluvit na téma “How to make your startup fly as an Angry Bird”, a Bena Von Wonga, který díky svému talentu a za využití crowdfundingu pomáhá řešit zásadní globální issues. Druhá zóna v Lucerna music baru s názvem „Interactive stage“ se bude věnovat životnímu cyklu startupů a vystoupí tam na 20 zajímavých českých i zahraničních osobností. Připraveno pak bude tentokrát i na 40 diskusních stolů se skvělými mentory. K tomu připravujeme aktivity s našimi partnery, jako je například Google Launchpad, STRV face to face workshopy nebo Keiretsu Angel Academy.

 

Co je hlavním cílem Startup World Cup & Summit?

Kromě podpory startupů a hledání skvělých talentů je to hlavně propojování startupové scény, která je podle mě v České republice a řadě zemí CEE stále dost roztříštěná. Chtěli bychom dosáhnout toho, aby se do Čech pravidelně jednou do roka sjely top projekty z celého regionu CEE, světové inspirativní osobnosti a díky této události jsme dostali Čechy zpět do mezinárodního povědomí jako zemi, která má co nabídnout. Jsme líhní talentovaných lidí a dobrých nápadů, ale je o tom třeba dávat víc vědět.

 

Radka Horáková, CMO UP21 a organizátorka SWCS

 

Povězte nám víc o soutěži Startup World Cup.

Jedná se o celosvětovou startupovou soutěž, kterou pořádá fond Fenox Venture Capital. Ve hře je jeden milion dolarů v investici, o kterou soutěží ve finálovém kole v Silicon Valley ty nejlepší startupy z celého světa. V Praze se regionální kolo historicky prvního ročníku soutěže konalo v březnu letošního roku. V rámci SWCS proběhne regionální kolo ročníku 2018, do kterého se nám přihlásilo 335 startupů z 28 zemí. Což je parádní číslo. A věřím, že to ocení i přihlášené České startupy, kterým se tak nabídne unikátní srovnání s jejich evropskými kolegy.

 

Na webových stránkách zvete k účasti také studenty. Co pro ně chystáte?

Řada studentů má skvělé projekty, ale ne všechny jsou připravené uspět v samotné SWC soutěži. Proto jsme se rozhodli dát příležitost i jim a z přihlášených vybíráme nejlepší startup studentský.

 

Kolik návštěvníků konference mívá a jakou účast letos očekáváte?

V letošním roce máme kapacitu připravenou na tisícovku účastníků. Dřívější ročníky Startup Summitu i SWC měly vždy několik set účastníků.

 

A teď to nejdůležitější: kdy a kde se další Startup world cup & summit bude konat?

SWCS se uskuteční 17. října v prostorách pražského Paláce Lucerna, který se na jeden celý den promění ve startupové centrum.

A pro všechny, kteří se dočetli až sem, máme připravené promokódy s 25procentní slevou. Stačí použít použít jeden z promokódu podle toho, který typ vstupenky chcete: StartupJob25, StartupJob25VIP.