Pozvánka na soutěž Nejlepší Startup 2017


Chtěli byste pro svůj startup získat více pozornosti nebo dokonce investici? Právě pro Vás je tu druhý ročník soutěže Nejlepší Startup! Jaké jsou podmínky pro přihlášení a co vše můžete účastí v soutěži získat? Vyzpovídali jsme pro vás Kristínu Dobešovou, organizátorku akce.

 

Proč soutěž Nejlepší Startup vznikla a co je jejím cílem?

Cílem soutěže je pomáhat mladým českým firmám zviditelnit se a nasbírat cenné kontakty. Díky bohaté medializaci mají startupy zaručenou pozornost odborné i široké veřejnosti. Nejlepší startup je jako samostatná kategorie součástí tradičních podnikatelských klání Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku a vychází z jejich ústřední myšlenky. Tou je podpora malých a středních českých firem a podnikatelů. Nezáleží na velikosti společnosti, ale na míře inovativnosti a zajímavých nápadech.

 

Kolikátý ročník soutěže má letos proběhnout?

Letos organizujeme druhý ročník soutěže Nejlepší startup. Samotná Firma roku a Živnostník roku oslavují již 12. výročí.

 

Jak se měří nejlepší startup?

V naší soutěži se soustřeďujeme na startupy, které se vyznačují vysokou mírou inovativnosti, mají kladný výsledek po finanční stránce, ale přihlížíme také k samotnému podnikatelskému nápadu a příběhu zakladatelů. Ze všech přihlášených vybereme 10 nejlepších, které pak posuzuje odborná porota složená ze zajímavých jmen z korporací a předních investorů.

 

Proč by se měly startupy do soutěže hlásit? Co mohou získat?

Vítězný Startup získá finanční cenu od hlavního partnera České spořitelny, dále pak možnost účasti v akceleračním programu akcelerátoru StartupYard a další dárky od partnerů a podporovatelů. Zajímavou příležitostí je však už i samotná osobní prezentace startupů před finálovou porotou. Mají skvělou příležitost zaujmout potenciální investory a následně s nimi navázat spolupráci. V neposlední řade se vítězný startup bude těšit hojné medializaci. Vyhlášení výsledků v prosinci na Žofíně totiž probíhá v přímém přenosu ČT24 a o akci je velký zájem i v dalších médiích. 

 

Může startup na účasti získat, i když přímo nevyhraje?

Rozhodně ano. Jak jsem zmínila, účast před porotou je zajímavou možností, jak dát o firmě vědět těm, kteří rozhodují o investicích do startupů – tedy investorům a vysoce postaveným zástupcům technologických korporací.

 

Povězte nám něco o loňském vítězi. Proč právě Neuron soundware vyšel z klání vítězně. Máte zprávy o tom, jak jej výhra v soutěži ovlivnila?

Neuron soundware je startupem, který splňuje vše, co má inovativní moderní společnost splňovat. Lidé kolem Pavla Konečného vyvíjejí technologii umělé inteligence, která se učí rozpoznávat zvuky a jejich prostřednictvím odhalovat závady na různých zařízeních a strojích. O tom, že porota vybrala dobře, svědčí také úspěch Neuronu v dalších soutěžích. Firma nedávno získala investici 16 milionů korun od J&T Ventures na vylepšení současné technologie a rozšírení do leteckého, železničního a automobilového průmyslu.

 

Do kdy je možné se přihlásit?

Přihlásit se je možné do konce října. Registrace probíhají na webu https://www.firmaroku.cz/startuproku. Tam zájemci najdou také pravidla a další informace o soutěži. Top 10 startupů pak pozveme před finálovou porotu, která se bude konat 15.11. v Praze.

 

Kdy se dozvíme, kdo je nejlepším startupem roku 2017?

Výsledky budou vyhlášeny 6.12. v Praze na Žofíně.

 

Řekněme, že náš článek čte zakladatel startupu s ambiciózním nápadem, co byste mu vzkázali? 

Ať neváhá a pustí se realizace svých plánů a snů. Účast v naší soutěži je výborný způsob, jak nasbírat zkušenosti, zpětnou vazbu od zkušených profesionálů, otestovat smysluplnost a životaschopnost zamýšleného byznysu a zviditelnit se.