Livesport: “Posíláme góly 70 milionům sportovních fanoušků“


Livesport je světovou jedničkou v poskytování rychlých sportovních informací. Vedle více než 70 milionů návštěvníků, kteří měsíčně navštíví jejich stránky, se skvěle starají i o své zaměstnance. Zajímá vás, jaké benefity jim nabízí nebo co plánují v blízké budoucnosti? O tom a mnohém dalším jsme si popovídali s Martinem Baslem, Business Development Managerem, který má v Livesportu na starosti i hledání nových kolegů.

 

Co Livesport dělá?

Přinášíme sportovním fanouškům po celém světě výsledky, statistiky a další důležité informace z 37 sportů. Když to tedy vezmeme hodně ve zkratce.

 

Proč jste rozjeli Livesport?

Sami jsme sportovní fanoušci, které v roce 2006 přestalo bavit hledat výsledky z různých sportů všude možně po internetu, což tehdy bylo běžné. Řekli jsme si, že lidi ocení, když budou mít živé výsledky na jednom místě - a když se tam o každém gólu nebo vyhraném setu dozví okamžitě.

Dneska naše weby navštěvuje měsíčně přes 70 milionů lidí na celém světě, takže je vidět, že to stejně jako my vidí i spousta dalších sportovních fanoušků.

 

Co považujete za největší úspěch Livesportu?

Když mám jmenovat jeden, tak že jsme ve svém oboru světovou jedničkou. To je měřitelný úspěch.

Těch neměřitelných je spousta. Třeba že jsme se dokázali osamostatnit a získáváme veškerá sportovní data vlastními silami. Že si teď stavíme vlastní kanceláře, na kterých rozhodně nešetříme, aby se tam všichni cítili dobře. Nebo třeba to, že naše značka je v Itálii synonymem pro sportovní výsledky. Je toho fakt hodně.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Uživatele máme na všech kontinentech, ale třeba v Asii máme co dohánět - například v Indii je ohromná spousta fanoušků, které chceme oslovit “jejich” sporty.

Chystáme taky nový projekt, kterým chceme změnit podobu sportovního zpravodajství.

A samozřejmě budeme dál vylepšovat to, co už jsme vytvořili.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

Hledáme lidi, kteří mají rádi sport a bude pro ně přirozené rozvíjet svoje schopnosti na sportovních projektech. To neznamená, že musí trávit každý víkend na stadionech :), stačí, když ke sportu mají dobrý vztah. Důležité je, aby to byli lidé, kteří se dokážou pro svoji práci nadchnout a dát do ní maximum.

 

Proč bych měl/a chtít pracovat právě u vás?

Protože tvoji práci oceníme nejen my, ale taky desítky milionů lidí po celém světě. A je to parádní pocit, když na vlastní oči vidíme, že naše weby a aplikace lidi znají a používají.

Protože nebudeš skákat od projektu k projektu. Vyvíjíme jen vlastní věci a pořád je vylepšujeme.

Protože se tě budeme ptát na názor a brát na něj ohled. Příklad? V prosinci by měla stát naše nová budova Aspira (hned u metra, bude to krasavice!) a její vybavení jsme s každým týmem konzultovali několikrát. Protože víme, že naši lidé se tam musí cítit dobře.

 

V čem jste jiní než konkurence?

Někteří konkurenti mají graficky hodně povedené weby, to se musí nechat. Jiní jsou rychlí a o gólech a dalších sportovních událostech informují okamžitě. Někteří zase pokrývají hodně soutěží, i těch hodně malých.

O nás platí tohle všechno dohromady, což není běžné. Myslím, že přesně tohle sportovní fanoušci oceňují a vracejí se k nám.

 

Co děláte pro své lidi v Livesportu?

Jak už jsem zmínil, děláme to nejdůležitější - posloucháme je. Když naši lidi něco potřebujou k práci, mají to mít. A bez zdržování. Jsi linuxář a kód chceš psát v open source editoru? Žádný problém. Jsi zvyklý pracovat na Macu a používat komerční software? OK, koupíme.

Rozhodně je taky podporujeme ve vzdělávání. Nejvíc se tu naučíme jeden od druhého, ale to nemusí stačit. Když naši lidé chtějí jít na konferenci, dostaneme je tam. Když se chtějí sami učit, zaplatíme jim kurzy a učit se můžou i v pracovní době.

A pak taky podporujeme to, co je baví. Někoho sport - s ním se pak potkáváme na celoroční akci Livesporťák, který se skládá z menších turnajů třeba v tenisu, kulečníku nebo v golfu. Někoho baví divadlo, do kterého jednou za čas společně vyrážíme. Rádi slavíme, protože je dost často co slavit. A když někoho nebaví nic z toho, ocení aspoň občasnou společnou snídani :).

 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?

Jestli se chcete dozvědět víc o tom, co děláme, podívejte se na web našeho Livesport Talku. Je to akce, kterou pořádáme několikrát do roka. S lidmi z vývojářské komunity si na ní povídáme o tom, co nás baví/nebaví, co se nám povedlo/nepovedlo a s čím třeba zrovna bojujeme při vývoji našich aplikací. A nebo napište mně (kontakt naleznete na profilu Livesport) - rád se s vámi pobavím o tom, na čem právě děláme, a představím trochu blíž naše projekty.