Honza z CN Group: “Vysněná práce na Tebe nečeká. Chceš-li mít vysněnou práci, musíš si ji udělat!”


"Nejsem typ člověka, co rád přijde k hotovému" říká o sobě Honza Černý z CN Group. Jak začínal a co je nyní jeho prací? Pokud máte zájem o pozici v CN Group, neváhejte se dostavit na některý z meet-upů nebo pravidelnou čtvrteční snídani. Pokračujte ve čtení rozhovoru s Honzou a dozvíte se více. 

 

V CN Group s.r.o. jste již přes 6 let. Jaké byly začátky a co je nyní vaší prací?

Začal jsem ve firmě jako frontendový vývojář, ale už v té době jsem věděl, že mě více než programování baví práce s lidmi a řešit zapeklitost projektů. Takže jsem velice záhy začal pracovat jako Scrum Master / Projekťák. Strašně moc mi dalo to, že CN není produktovka. Projektů je tu paralelně vždy desítky a člověk si vyzkouší práci s různými týmy různých velikostí a pro různé klienty.

Po určité době mi technická část mé práce chyběla, a tak jsem založil ve firmě skupinu webových/mobilních architektů “Senseis”, se kterými se na technologie a firmu díváme více strategicky a snažíme se mapovat a zkoušet nové technologie, které budeme našim klientům nabízet. Potom přišla příležitost chopit se nově vznikajícího Web&Mobile oddělení, no, a jak jsem měl ke klukům blízko, moc jsem neváhal. Dnes mám na starosti oddělení o 60 lidech, se kterými je radost spolupracovat.

 

Jak vypadá váš pracovní den?

Celý můj pracovní den se točí kolem lidí v mém oddělení. Řeším s nimi kariérní rozvoj, s UX týmem přemýšlíme, jak vypilovat Design Sprinty, a taky mám na starosti nábor nových lidí. Chci mít o svém oddělení přehled a hlavně své lidi dobře znát. Protože k čemu je hodnocení od šéfa, který o vás nic neví? Někdy mě mrzí, že na ně nemám víc času. Člověk je někdy všude a zároveň nikde. Ještě, že mikromanagement u nás nikdo nemá rád.

Nejsem typ člověka, co rád přijde k hotovému. Všude člověk čte, jak na něj za rohem čeká vysněná firma. Já se odjakživa řídil pravidlem, že chceš-li mít vysněnou práci, musíš si ji udělat. Rád tvořím, a tak si vždy vyberu nějakou část, kterou se rozhodnu pozvednout, a do té se pustím. Své lidi podporuji v té samé filosofii, aby nežili jen svým projektem, na kterém právě pracují, ale aby se navzájem v pracovním čase vzdělávali, a aby se rozhlíželi kolem sebe. A pokud jim něco nesedí, aby nezůstali jen u stížností, ale sami se to pokusili vylepšit.

 

CN tým z konference LambdUp.io v Praze, kterou pomáhají organizovat (Honza vpravo dole)

 

A jak trávíte svůj volný čas? Stíháte se při práci v CN Group věnovat svým koníčkům?

U nás jsou přesčasy vždy dobrovolné. A buď je proplatíme nebo si je člověk vybere jindy v rámci náhradního volna. Takže stíhat koníčky není žádný problém. Práci s lidmi mám hodně rád, ale čím víc se moje práce stala “kecací” funkcí, tím spíš potřebuji ve volném čase tvořit a vypustit páru. Stříhám videa, a kamáradi mě považují za GoPro šílence (pravděpodobně si myslí, že budu mít GoPro kameru i u narození dítěte a asi to i udělám :)) Jinak se pravidelně věnuji hokejbalu a dalším týmovým sportům.

 

Čeho si na práci v CN Group nejvíce vážíte? Co vám práce v CN Group dává?

Různorodost! Důvod, proč lidi často mění práci, je, že chtějí nabírat zkušenosti a vyzkoušet si něco nového. U nás člověk nemusí hledat jinou práci, aby si vyzkoušel novou technologii, novou doménu či jinou roli na projektu. Lidem je tu umožněno na projektech rotovat, a tím se přirozeně vzdělávají a logicky potom i kariérně rostou.

Další věcí je, že jsme poměrně vybíraví v tom, do jakých projektů se pustíme. Situace na trhu IT je pro nás zcela stejná jako pro vývojáře, máme nabídky na více projektů než jsme schopni obsadit, takže si rádi vybereme zajímavý challanging projekt s technologiemi, které nejsou součástí našeho blacklistu.

No a pro mě, jako pro většinu kolegů ve firmě, je to hlavně o lidech, se kterými pracujeme. Mám tu spoustu nejbližších přátel a je docela těžké tu mít někoho nerad.

 

Jaká je firemní kultura v CN Group?

Každá firma se dnes honosí tituly cool firma či dream team. Mě by strašně zajímalo, co tím chtějí vlastně říci? Podle mě firemní kulturu netvoří firma, ale tvoří ji lidé. My si dáváme hodně záležet na tom, koho si do našeho kolektivu vybereme, protože technické věci člověka naučíš, ale jeho mindset prakticky nezměníš. Jak jsem již říkal, lidi jsou to, co tu hodně kolegů v dnešní době obrovské konkurence nejvíce drží.

 

Chtěl byste ještě něco vzkázat uchazečům, kteří uvažují nad prací v CN Group? :)

V CNku respektujeme různé životní fáze profesně-osobního života. Ať už je člověk dravý po výzvách a vzdělávání nebo potřebuje více zvolnit a trávit hodně času s rodinou. Chceš-li střední cestu mezi korporátem a startupem, bude se Ti u nás líbit. Chceš-li si věci nejdříve ověřit, doraz na pravidelnou čtvrteční snídani nebo na nějaký z meetupů (elmPrague, FSharping), které pořádáme. Rádi Tě uvidíme!