GLAMI: Módní start-up, který dobývá Evropu


GLAMI se v poslední době daří, což potvrzuje fakt, že expandovali již na šest zahraničních trhů. Zajímá Vás, jestli se chystají dále růst a zda chystají nějaké novinky pro své zákazníky? O tomto a mnohém dalším jsme si popovídali s Nikolou Šafránkem, který má v GLAMI na starosti expanzi na Slovensko.Co GLAMI dělá?
GLAMI funguje jako vyhledávač módy. Denně aktualizuje produkty a jejich dostupnosti od desítek až stovek lokálních módních e-shopů. Zákazníkům pomáhá v inspiraci, co na sebe a šetří čas, který by jinak strávili procházením webů s online módou. GLAMI umí kromě cenových a barevných filtrů řadit zboží dle střihů, délek, vzorů, typů a mnoha dalších parametrů. Partnerům, se kterými velmi úzce spolupracuje, přináší návštěvnost i obrat.
 

Proč jste rozjeli GLAMI?
Probíhá velká módní revoluce. Renomované značky se koncentrují na prodej přes internet, každým dnem vznikají nové online obchody s fashion specializací.
 

 

Co je Vaše inspirace?
Inspirací jsou spokojení zákazníci. Na jedné straně ti koncoví, kteří se pravidelně vrací a portál aktivně používají, na druhé straně partneři, kteří stejně jako my, rostou a mají zájem s námi spolupracovat i v dalších krajinách, do kterých expandujeme.
 

Co považujete za největší úspěch GLAMI?
Vybudování mezinárodní značky, týmu skvělých kolegů, získání důvěry klientů a koncových zákazníků.
 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Po nedávném spuštění slovenské verze GLAMI (www.glami.sk) zaměřujeme naší pozornost na další trhy. Z produktového pohledu chystáme mnoho vylepšení pro zákazníky i pro naše partnery. Konkrétní plány nebudu v tuto chvíli prozrazovat, avšak jsou to změny, na které se mohou zákazníci i naši partneři těšit.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?
Jsme start-up, kde má každý člověk své nezastupitelné místo a zodpovědnost. Hledáme proto samostatné, motivované a energické kolegy s vlastním názorem, kteří nezkazí žádnou legraci. Protože u nás pracuje mnoho kolegů ze zahraničí a úředním jazykem je u nás angličtina, noví kolegové musí tento jazyk plynně ovládat.


 

 

V čem jste jiní než konkurence?
Našim zákazníkům přinášíme velkou dávku módní inspirace. Pravidelně tvoříme články, tipy na outfity pro každou příležitost a radíme, co se k sobě hodí. Celý náš web je postavený inspiračně, nejsme jen velký katalog produktů našich partnerů. Umíme zobrazovat slevové kódy, detailně kategorizovat veškeré zboží. Jsme silní a velmi aktivní na sociálních sítích. Pro naše partnery jsme oporou. Radíme jim, jak maximalizovat výnosy, a to na základě našich zkušeností a statistik, které mají partneři k dispozici. Na kvalitu feedů (pozn. red. názvy, popis produktů, kvalitní fotografie, kategorizace) jsme velmi přísní, protože víme, že dobrý feed přináší dobré výsledky, za kterými si můžeme stát.
 

Co je pro vás při budování start-upu nejdůležitější?
Houževnatost, touha jít stále vpřed, učit se z vlastních chyb, nastavovat si vysoké cíle a mít práci jako koníček. Krom toho je třeba neustále analyzovat data, správně je interpretovat a navrhovat změny tak, aby přinášely “business value”.

 

Jak vypadá pracovní den ve GLAMI?
Ten, kdo přijde první, připraví kávu. Zde se jedná o klíčový prvek každého dne. Poté záleží, co je za den v týdnu nebo v měsíci. Začíná ranní maraton, kdy fashion editoři určují trendy na následující měsíc. Další týmy poskytují podporu obchodním partnerům, analytici vyhodnocují výsledky a mezitím se netrhnou dveře zasedaček, kde se nám na pohovorech střídají různorodí lidé. Kluci z vývoje programují, až se z nich kouří a mezitím do pléna hází jeden vtip za druhým. Společně vyrážíme na oběd. Odpoledne meetingy, plnění nastavených cílů a opět, nechybí čerstvě uvařená káva a úsměvy. Když se jednou měsíčně koná celofiremní meeting, prezentujeme výsledky předchozího měsíce, plány na další a máme team-talk, kde kterýkoliv z kolegů představuje různorodé téma. Často spolu večer chodíme na drink a plánujeme společné aktivity, protože teambuildingy považujeme za důležitou a tmelící součást naší kultury.
 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?
Sledujte naše inzeráty na StartupJobs. Stále hledáme nové kolegy a pokud vás práce v GLAMI zajímá, ozvěte se nám ještě dnes :)