Feedo®: “Ulehčujeme život maminkám“


Podle Patricie Holečkové, vedoucí personálního oddělení ve Feedo®, je nejdůležitější to, abyste dělali práci, která Vás baví a která má smysl. Jejich práce rozhodně smysl má - cílem Feedo® je co nejvíce zjednodušit nakupování maminkám. 

 

Co Feedo® dělá?

Nenechte se zmást, nejsme jen e-shop, jsme služba. Služba pro všechny rodiče (primárně maminky) a jejich děti, kterým ulehčujeme život nejen v České republice, ale také na Slovensku a v Polsku. Prodáváme kojenecké potřeby a výživu, nově také kočárky, autosedačky, dětský nábytek… Náš sortiment se postupně rozšiřuje, takže rodiče v jedné objednávce pořídí i kosmetiku nebo prací prostředky. Posouváme se i do dalších zemí, aktuálně řešíme expanzi na Ukrajinu.


Proč jste rozjeli Feedo®?

Víte, že miminko spotřebuje denně kolem deseti plenek? To znamená měsíčně 300 plenek, které musíte přinést z obchodu domů. A to nemluvím o příkrmech ve skle nebo tubusech kojeneckého mléka. My jsme se jejich doručování nejen sobě, ale hlavně všem ostatním maminkám rozhodli ulehčit. Z garáže jsme se rozrostli na 150 zaměstnanců!


Co je Vaše inspirace?
Jednoznačně naši zákazníci.


Co považujete za největší úspěch Feedo®?

Že jsme tam, kde jsme dnes. Před pár dny jsme oslavili 7 let na českém trhu.


Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Expanze. Jak jsme zmínili, právě je to Ukrajina. Samozřejmě je to další rozvoj, zlepšení vyhledávání, rozšiřování sortimentu, zrychlení distribuce. Ve hře je třeba i expresní nebo nedělní doručování balíků. A interní plány jsou jasné: rozšiřovat Feedo TV a vybudovat intranet, kde se zaměstnanci dozví všechno potřebné na první pohled.


Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?
Jak pojmenovat typ lidí, kteří se dívají na věci jinak, umí vyřešit problémy a přicházet s kreativními návrhy? Takové chceme.


V čem jste jiní než konkurence?
Vždycky dáváme maminkám něco navíc. Ať už to jsou dárečky k objednávce, třeba i v podobě vlastního časopisu. Bonus může mít ale i podobu rad a informací, které maminkám servírujeme na blogu nebo na stránce jaknamaterstvi.cz. Pořádáme třeba také workshopy nebo semináře.


Co je pro vás při budování startupu nejdůležitější?
Jasná vize a pak tým, se kterým start-up budujete.


Jak vypadá pracovní den ve Feedo®?
Začněte klidně tím, že si vezmete zadarmo ovoce a zahrajete v chill-out zóně fotbálek. Pak zapněte Asanu, kde přehledně zjistíte, na čem dneska musíte zamakat (a na to se vrhněte), komunikujte s kolegy přes Slack. Večer si vyzvedněte z naší knihovny knížky o byznysu a pojďte s ostatními na sushi.


Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?
Důležité je dělat práci, která má smysl a ke všemu vás baví.