Favi.cz: Číslo jedna pro výběr nábytku


Na portálu Favi.cz návštěvníkům neunikne téměř žádný skvělý kousek z kategorie nábytku či dekorací. Favi sdružuje produkty e-shopů i kamenných prodejců intuitivně, aby orientace a výběr byl co nejjednodušší. Firma se netají tím, že by v budoucnu chtěla být nejoblíbenějším místem pro výběr nábytku. Nejen o tom jsme si povídali se zakladatelem Honzou Zajícem.

 

Co Favi dělá?
Favi sdružuje na jedno místo pestrou nabídku nábytku, dekorací a dalšího zařízení pro krásný domov. Na jednom místě na Favi tak najdete nabídku e-shopů i kamenných prodejců s nábytkem. Nemusíte procházet jednotlivé obchody, ale stačí mrknout na Favi. Říkáme si vyhledávač nábytku. Nejlepší na Favi je to, že neřadíme produkty jednoduše na jednu stránku, ale chytře je filtrujeme - tak, aby uživatel vybíral pouze z ověřených prodejců s nejlepším poměrem cena/výkon a měl možnost si přesně najít to, co potřebuje.

Výběr nábytku není o jednotlivých kouscích, to zákazníky nezaujme. Chceme ukazovat krásně zařízené místnosti a inspirovat k nákupu jednotlivých kousků na základě fotek interiérů, které propojujeme s jednotlivými kousky..

Proč jste Favi rozjel?
Nápad vznikl z vlastní potřeby. Já i kolegové jsme si zařizovali bydlení a v té době jsme museli procházet každý obchod s nábytkem zvlášť, zabralo to docela hodně času. Takhle je to vše na jednom místě, jednoduše a rychle člověk najde, přesně co hledá.

Co je vaše inspirace?
Pro rozvoj Favi se díváme hlavně do zahraničí - inspirují nás některé zahraniční projekty podobného druhu - například celosvětově známý Houzz.com.
Velkou inspirací je pro nás každodenní komunikace s návštěvníky i fanoušky. Čerpáme od nich podněty, nápady, kritiku. Hodně nám pohled od uživatelů otevírá oči. Osvědčuje se nám být často v kontaktu s někým, kdo na našem projektu denně nepracuje a sleduje jej jen zvenčí.
Další inspirací je pro nás možnost pomáhat specializovaným, často menším prodejcům. Otevíráme cestu k novým zákazníkům, kteří by jejich kousky v záplavě prodejců jinak nenašli. Služba typu Favi.cz udržuje trh pestrý, což je v oblasti zařizování domácnosti důležité.


Co považujete za největší úspěch Favi?
Mnoho malých úspěchů tvoří celek. Pokud bych to bral z pohledu našeho týmu, tak je to obrovské odhodlání a nasazení, které projektu všichni z nás dávají. Za velký úspěch beru to, že se nám takový tým podařilo dát dohromady. Lidí si vážíme a dáváme všem možnost účastnit se mnoha důležitých rozhodnutí. Každý má možnost se učit a posouvat se dále. Pokud je před námi nový úkol nebo projekt, často se snažíme vyjít vstříc a dáváme lidem na výběr, kdo z týmu se nové výzvy ujme.

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Směřujeme k tomu, aby bylo Favi místem číslo jedna pro výběr nábytku. A to nejen online, ale i v kamenných prodejnách. Při hledání nábytku dnes v podstatě každý začíná online a my chceme být ten nejlepší startovní bod, ve kterém při hledání nábytku nebo inspirace lidé výběr začnou.

Konkrétně pro letošní rok je v plánu rozšíření na slovenský trh na www.favi.sk. Rádi bychom si zkusili i další země. Velkou výzvou je pro nás mobilní svět. Ještě nedávno by mnoho prodejců nábytku řeklo, že sedačku si nikdo přes mobil nevybere a už vůbec neobjedná.  Dnes každý týden přímo přes naši aplikaci prodej minimálně jedné sedačky zprostředkujeme. V budoucnu bude mobil při výběru nábytku na prvním místě.

Už teď máme mobilní aplikace pro iPhone a Android, stále je vylepšujeme a budou pro nás čím dál větší prioritou. Stejně tak se zaměřujeme na mobilní web i marketing.

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?
Hledáme lidi, kteří se nebojí výzev a kteří umí hledat kreativní řešení. Nesvazujeme nikdy nikoho pevnými pravidly a procesy, ale o to více u nás každý může mít vlastní zodpovědnost za svoji část projektu.

Z praktického pohledu budujeme hlavně vývojářský tým. Už teď používáme hodně zajímavých technologií a ve vývoji se chceme posouvat více dopředu.

I jiné profese u nás najdou místo. Důležitým pilířem firmy je marketing, uvítáme i zájemce z této oblasti. Primárně online marketing - PPC, bannery, RTB, Facebook, Instagram, video a další. Díváme se i po offline marketingu, kde zkušenosti teprve sbíráme.

Výhodou pro všechny je zájem o hezké věci, zařizování domova a nakupování nábytku a dekorací.

 

 


Proč bych měl/a chtít pracovat právě u vás?
Ve Favi máte možnost rychle růst s celým projektem. Hodně se naučit a poznat, jak se rychle rostoucí firma mění. Pracovní pozice není hranice, každý má možnost přispět nápady a poznatky i jiným oddělením. Neskromně se považujeme za jeden z nejrychleji rostoucích českých ecommerce projektů posledního roku. Z 0 Favi vyrostlo na více než 70 tisíc návštěvníků denně za méně než 1 rok.

Mimo to máme zázemí velké skupiny NetBrokers Holding, do které patří firmy jako ePojisteni.cz, Tarifomat, ProfiSMS, SlevyDnes.cz a další. Jsme menší tým, ale díky tomu, že jsme součástí větší skupiny projektů, máme přístup ke zkušenostem dalších. Některé obchodní dohody děláme společně ve větším a zajímavějším objemu.

V čem jste jiní než konkurence?
Snažíme se lokální konkurenci příliš nesledovat, ale přinášet návštěvníkům a klientům inovace, které jiní ještě nenabízí. V každodenní práci je pro nás prioritou zákaznický servis pro e-shopy a obchody zařazené na Favi. Dáváme klientům mnoho podnětů, jak zlepšit zařazení jejich nabídky na Favi a tím i jejich podnikání. Od toho se potom odvíjí i dobrá zkušenost návštěvníků, kteří na Favi nábytek vybírají. Cílem Favi je posouvat dopředu celý segment home&decor v e-commerce i kamenných obchodech.


 

 

Co je pro vás při budování startupu nejdůležitější?
Rychle zkoušet, rychle dělat chyby a poučit se z nich nebo zhodnotit úspěch a jít dále zkušenější. 

Jak vypadá pracovní den ve Favi?
Dopoledne začínáme každý den společnou snídaní, kterou máme připravenou u nás v kuchyňce. Všichni si potrpíme na dobrou kávu, která nás nastartuje na celý den. Dopoledne se snažíme dodržovat tichý čas, kdy má každý možnost pracovat jen na svých úkolech a nebýt rušen ostatními. Každý den je jiný a pestrý. Mimo to například zrovna teď probíhá turnaj v ping pongu :-)

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?
Naše nejoblíbenější filmy - Favinátor, Faví léto, Fa Fa land, a další. A taky bychom rádi získali kontakt na Rogera Federera, ten pingpongový turnaj bereme opravdu super vážně.