Edhouse: „Neříkej, že to nejde, radši řekni, že to neumíš.“


Cílem Edhouse je přinášet zajímavou práci do Zlínského regionu a Olomouce. A právě v Olomouci mají od počátku tohoto roku zcela novou pobočku. Co dalšího se jim v poslední době podařilo a na jakých zajímavých projektech aktuálně pracují? O tom a mnohém dalším jsme si popovídali s Janou Malotovou, HR Specialistkou Edhouse.

 

Co Edhouse dělá?

Jsme lokální softwarová společnost s globálními klienty. Baví nás dělat software s přidanou hodnotou, tedy něčím, co má smysl a uplatnění. Našimi zákazníky jsou firmy zaměřené na výrobu hardwaru, robotiku, automatizaci a cutting edge technologie. Jsou hodně náročné jak na kvalitu každé dodávky, tak na její přesné načasování. Naplňování jejich očekávání je pro nás výzvou, kterou se nám zatím daří úspěšně zvládat.
A my sami? Už nejsme malá firma, která by se měla strachovat, že se něco pokazí, protože už víme, jak na to a zároveň nejsme ani tak staří a velcí, abychom si nemohli dovolit být sví, bavit se, cestovat, poznávat nové věci, učit se a žít!
Naším cílem je ukázat lidem, že i na Moravě mohou mít práci, která je bude bavit! U nás můžete práci na zajímavých světových projektech dělat ze Zlína, Vsetína nebo Olomouce, kde máme své pobočky.

 

Proč jste rozjeli Edhouse?

Naší hlavní myšlenkou bylo a je přinášet zajímavou práci do Zlínského regionu a do Olomouce. Když v roce 2006 naši majitelé zakládali Edhouse, chtěli přijít s prestižní prací pro renomované světové značky a s nimi sem přenést i jejich zkušenosti a firemní filosofii. A to se nám povedlo.

V našem týmu Thermo Fisher Scientific můžeš pracovat s elektronovým mikroskopem a vyvíjet software pro jeho obsluhu! Posouváme hranice a už nyní u nás nanotechnologie rostou :-) Také s námi můžeš vdechovat život nové generaci kontrolerů, zajišťujících řízení a monitoring spalovacích motorů. Software našeho zákazníka ComAp najdeš v nemocnicích i na závodní dráze. Pro On Semiconductor můžeš dělat software, který detekuje vadné mikročipy na výrobní lince a ušetříš tak práci spoustě lidem. Můžeš pomáhat s podporou výroby a testováním součástek, které se uplatňují například v letectví, osvětlení, zdravotních pomůckách, ale také ve vesmíru! Podílet se můžeš i na práci pro NCR. Vytvoř s námi software, díky kterému bude fungovat obsluha čerpacích stanic a objednávkové systémy v restauracích po celém světě. To už přece něco znamená... :-)

 

Co je Vaše inspirace?

Inspirací jsou nám naši zaměstnanci. Díky nim se rozvíjíme a zlepšujeme. Není nad to udělat kus kvalitního kódu a poté vidět, že funguje, je užitečný a zákazník si jej chválí. A protože jsou naši lidé našim největším bohatstvím, snažíme se o ně pečovat tak, aby byli spokojení. Respektujeme jejich osobní a rodinný život a snažíme se vytvářet takové podmínky, aby mohli pracovat v klidu a bez stresu. I proto klademe důraz na to, aby ideálně neměli žádné přesčasy. Máme masáže na pracovišti i cvičení jógy, kluci pořádají turnaje ve fotbálku a ve florbale. Na naší Vsetínské pobočce mají kluci čtvrtky s benefitem - pravidelný odběr sýrů z místní sýrárny, střídající se s dodávkou frgálů. Občas v práci zůstaneme i „po práci“ a hrajeme společně po síti hry...Je prostě spousta možností, jak dělat lidem lepší pracovní podmínky, aby je mohla práce bavit, a jsme rádi, když za námi naši lidi sami s nějakou přijdou.

 

Co považujete za největší úspěch Edhouse?

Aktuálně je naším největším úspěchem rozjezd nové pobočky v Olomouci. Olomouc byla pro nás “tabula rasa”, ale od 1.1.2017 se v ní zabydlujeme a aktuálně zde nabíráme nové posily. A i zde se stejně jako ve Zlíně a na Vsetíně snažíme budovat komunitu IT nadšenců, se kterou bychom sdíleli znalosti a zkušenosti. 14.2.2017 proběhlo v pivnici Doga první Olomoucké IT pivo, které mělo neočekávaně vysokou účast, a to dokonce i ze strany studentů IT. Naše první pořádání akce WUG (Windows User Group, www.wug.cz) bylo už několik dní před samotným konáním dne 2.3.2017 zcela zaplněno...Jsme velmi rádi, že místní ajťáci mají zájem o setkávání se a sharování zajímavostí, doufáme, že takto úspěšně to půjde i nadále.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Určitě je to stabilizace a posílení naší Olomoucké pobočky, upevnění komunity IT na Olomoucku pořádáním dalších akcí a pak také chceme navázat spolupráci s místní Univerzitou Palackého, ať už v podobě účasti na pracovních veletrzích pro studenty, tak v nabídce praxí a stáží či odbornými přednáškami na škole v rámci semináře Vybrané partie z informatiky pro studenty informatiky. A co se týká našich poboček ve Zlíně a na Vsetíně – zde chceme i nadále organicky růst. Jako firma stále chceme usilovat o přísun atraktivních projektů pro Zlínský region a Olomouc a o to, aby se mohli zkušení a talentovaní lidé vracet do míst, odkud pochází.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

Lidi, co jsou rádi za neformální prostředí, kde si nehrajeme na žádný dress code, všichni se známe a tykáme si. Lidi, co jsou přímí a féroví a nebojí se ozvat, když se jim něco nezdá nebo si s něčím neví rady. Hledáme kolegy, co chtějí s námi táhnout za jeden provaz a to vždy na stejné straně, kteří se rádi podělí o své znalosti a sami se rádi obohatí od ostatních. A taky by bylo fajn, aby uměli programovat :-)

Jeden z team leadrů má heslo: „Neříkej, že to nejde, radši řekni, že to neumíš.“, které vlastně popisuje dokonale naši firemní kulturu.

 

V čem jste jiní než konkurence?

Nejde o to, v čem jsme jiní než naše konkurence, jiné softwarové společnosti nabízí podobné zázemí jako my, i podobně zajímavou práci na projektech. To, co nás odlišuje, je to, jak se v práci cítíme. Je nám tu dobře, neřešíme, jestli je konečně pátek nebo jestli je už zase pondělí... Naše práce nás baví a baví nás naši kolegové, kteří přerůstají v přátele i mimo firmu. Umíme si v práci dát pohov, zasmát se a odreagovat se, a při této kombinaci je to prostě fajn.

 

Jak vypadá pracovní den v Edhouse?

U každého jinak. Někdo přijde na 6:00 hodin ráno, jiný na 9:00 hodin. Někdo začne den s kávou, někdo s čajem, každý ale v týmu lidí, se kterými spolupracuje. Většina Edhousáků má v průběhu dne nějakou schůzku, ať už slaďovací stand up, meeting, výuku angličtiny, calling se zákazníkem, poradu s kolegou nebo team leaderem. Po jejich uskutečnění jsou obvykle všichni  na svých pracovních místech a věnují se programování. Když se potřebujeme protáhnout, jdeme se projít po firmě, nakoukneme za holkama do Back office nebo zajdeme na stolní fotbálek, taky můžeme využít relax room a chvíli vypnout tady (nad knížkou nebo natažený na pohovce, případně s nohama na stole, nikoho to nepobuřuje). Většina z nás jde kolem 11:00 na oběd, po našem návratu je menší tlačenice v kuchyňce (klasika kávovar dostává zabrat), a pak se zase vše ztiší a jede se dál. Když máme ten den hotovo, jdeme domů. 

 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?

Tipy ani doporučení nemáme...kdo máte chuť si ověřit, jaké to u nás je, prostě přijďte. Jen tak, bez ohlášení, prostě přijďte.. :-)