Blindspot Solutions: "Máme v týmu odborníky, kteří kvůli nám dali košem Googlu nebo Sillicon Valley"


Každý startup je něčím výjimečný a jedinečný, to je ostatně palivo jeho raketového rozletu. Proto by tvrzení “Blindspot Solutions je vskutku jedinečný startup” nedávalo moc smysl. Pokud je ale jedinečnost palivem, tato parta ho má dostatek k objevování úplně nových galaxií. A její cíle rozhodně nejsou malé - třeba vybudování unikátního pracoviště, kde se snoubí věda s businesem, čímž chtějí přilákat talentované mladé lidi a poskytnout alternativu k práci na podobných pracovištích v zahraničí. Sami už nemálo takových talentů polapili a nepřestávají pátrat po dalších. Co chystají do budoucna a koho by mezi sebe rádi přivítali? Ptali jsme se Ondřeje Vaňka, spoluzakladatele společnosti.

 

Co Blindspot Solutions dělá?

Blindspot Solutions staví pokročilá softwarová řešení založená na nejnovějších poznatcích v umělé inteligenci a strojovém učení.

 

Jak Blindspot Solutions vzniklo?

Blindspot Solutions jsme založili ve třech: Štěpán Kopřiva, prof. Michal Pěchouček a já (Ondřej Vaněk). Naše prvotní vize byla postavit produkt na výsledcích našeho výzkumu na univerzitě v oblasti fyzického zabezpečení. Bohužel obchodně byla tato vize velmi těžko uchopitelná vzhledem ke konzervativnosti segmentu a velmi pomalému obchodnímu cyklu. Proto jsme začali nabízet naší expertízu v AI možným zákazníkům a začali jsme pro ně stavět různá řešení.

 

Proč Blindspot Solutions - co má název sdělovat, jak vznikl?

Blindspot neboli slepá skvrna reprezentuje “slepá místa” ve využití strojového učení a optimalizace v obchodních a technologických procesech.Tato místa pomáháme identifikovat a odstranit - z toho Solutions. Typicky se jedná o rezervy  ve využívání existujících dat (kde používáme různé metody strojového učení), možnosti sbírání nových dat a jejich fúze s existujícími a v neoptimalitě existujících procesů (kde používáme metody matematické optimalizace).

 

Jste stále spjatí s ČVUT? Jaké to má výhody?

Tím, že jsme všichni působili méně nebo více jako výzkumníci na ČVUT, máme minimálně společnou historii. Dále se Štěpánem ještě částečně podílíme na výuce některých předmětů a vedeme diplomové a bakalářské práce, jejichž témata jsou inspirována problémy, které v praxi řešíme - to je velmi lákavé pro studenty, kteří ví, že jejich práce řeší praktický a existující problém.
Blízkost ČVUT také stimuluje výzkumný aspekt naší společnosti a zůstáváme tak blízko špičce výzkumu v umělé inteligenci, která je posouvána na univerzitě několika centry světového formátu.

 

Podílejí se na práci Blindspot Solutions i studenti?

Studentům nabízíme dvě formy spolupráce, které ideálně propojujeme dohromady - brigádu a bakalářskou/diplomovou práci. Protože v projektech velmi často aplikujeme výsledky ze současného výzkumu, ale zároveň vše takzvaně tlačíme do produkce, studenti se naučí jednak stavět produkční systémy, ale také se dotknou teoretičtějších aspektů umělé inteligence.

 

Co považujete za svůj největší úspěch?

Myslím, že na obecné úrovni je naším největším úspěch fakt, že opravdu dokážeme dostat do produkce řešení, které používají state-of-the-art výsledky z AI, a to často pomocí relativně malého týmu v rámci několika měsíců.
Konkrétním úspěchem bych nazval skutečnost, že u nás pracuje řada odborníků, kteří dali přednost práci u nás před např. Googlem ve Švýcarsku či před prací v Sillicon Valley. A to je mimo jiné jeden z našich cílů: přáli bychom si vytvořit silný atraktor talentů ve střední Evropě, který umožní těm nejnadanějším v AI plně rozvíjet svůj talent v Čechách a neodcházet do zahraničí.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

V naší společnosti prosperují a mají největší přidanou hodnotu lidé, kteří vidí v umělé inteligenci či strojovém učení budoucnost a velmi tvrdě na sobě pracují, aby dokázali držet tempo s překotným růstem v těchto oblastech. Zároveň umí tuto vášeň propojit s těmi praktickými inženýrskými dovednostmi a rozumí, jak má být postaven software, který musí fungovat 24/7 a na kterém závisí chod společnosti.

 

Proč bych měl/a pracovat pro Blindspot Solutions?

Ve srovnání s ostatními společnostmi na trhu nabízíme kombinaci několika výhod najednou: primárně nabízíme velmi zajímavé a náročné projekty, díky nimž se člověk opravdu posune v objemu a hloubce znalostí. Zároveň díky růstu společnosti umožňujeme růst lidem zároveň s námi a velmi rádi delegujeme zodpovědnost za technické provedení, případně přenecháváme na team-leadech komunikaci se zákazníkem a tvarování projektu. Podporujeme součinnost s akademií a např. kombinaci s doktorandským studiem. Nebráníme se použití nových technologií a programovacích jazyků a snažíme se minimalizovat procesy a administrativu na minimum.

 

Jak vypadá typický pracovní den? Máte nějaká zpestření práce v průběhu týdne?

Začátek dne je individuální, lidé přichází do práce mezi sedmou a desátou. Od devíti máme projektové schůzky a pak prostor na práci, která se samozřejmě liší podle pozice. Technické lidi nerušíme zbytečnými meetingy, projektoví leadeři mají občas schůzku se zákazníkem. Sem tam se dostane člověku do rozvrhu interview či sepsání nějakého dokumentu. Dobře se nám přemýšlí nad těžkými problémy u tabule a u kafe, obědy jsou typicky ve větších či menších skupinkách v blízkém okolí firmy.
Jinak každé úterní ráno máme společnou snídani, ve čtvrtek v podvečer máme interní technický seminář a v pátek společný oběd.

 

Nějaké další tipy/doporučení/vzkaz?

Podívejte se na naše inzeráty na Startupjobs a jestli Vás osloví, určitě napište, rádi se s Vámi setkáme.