Angee: “Mnohem víc, než jen bezpečnostní systém”


Angee se zařadila po bok českých startupů, které na Kickstarteru zaznamenaly velký úspěch. Její inovativní bezpečnostní systém podpořilo 1 512 přispěvatelů a vydělal více než dvojnásobek původně plánované částky. Kdy se tato inteligentní asistentka vydá dobývat zahraniční trhy? A co mají její stvořitelé v plánu do budoucna? Zeptali jsme se Tomáše Turka,  CEO, Co Founder Angee.


Čemu se Angee věnuje?

V Angee se věnujeme budování domácího bezpečnostního systému. Angee ale ani zdaleka není jenom zabezpečovací systém - je obohacena o další funkce, které dělají náš produkt specifický. Například pomocí svého mobilního telefonu se můžete kdykoliv a odkudkoliv podívat do své domácnosti nebo se spojit se svojí rodinou. Také můžete z pohodlí domova některé funkce produktu ovládat pomocí hlasu.

V momentě, kdy se vrátíte domů, se Angee přemění na inteligentní domácí asistentku. Angee Vás dokáže rozpoznat a rozumí Vám - pomocí svého hlasu můžete jednoduše ovládat některé její funkce, například můžete získávat informace z internetu, přistupovat k různým službám, které lidi běžně využívají, ať už se jedná o kalendář, email, nebo zprávy o počasí.

Pomocí Angee se můžete dokonce připojit k celé řadě jiných inteligentních zařízení. Hlasem lze regulovat teplotu, zapínat/vypínat světla nebo ovládat přehrávač hudby.

Angee je personalizovatelné a je na každém uživateli, do jaké míry ho bude chtít využívat.


 

 

Proč a jak vznikl Angee?

Viděli jsme díru na trhu v zabezpečovacích systémech a zároveň jsme hledali příležitost a do jisté míry jsme chtěli zužitkovat naši energii, schopnosti a znalosti, které jsme do této doby získali.
Velkou inspirací pro náš vývoj systému Angee byly chytré termostaty a detektory kouře společnosti Nest Labs.Co je podle vás nejdůležitější při získávání podpory na Kickstarteru?

Připravenost, kvalitní a zajímavá kampaň. Je důležité a prospěšné si nejprve nastudovat a zjistit co nejvíce informací o crownfundingu. Naším cílem bylo bezkompromisně přinést nejlepší produkt na trh - a na to jsme se soustředili. Snažili jsem se dokonale prozkoumat poptávku na trhu a zároveň se informovat, o co mají lidi zájem a co dokáže uspokojit jejich potřeby.

 

Co je vaše inspirace?

Apple, Tesla, Space X - firmy, které nedělají produkty proto, aby zbohatli, ale proto, aby nás jako civilizaci někam posunuli.

 

Co považujete za největší úspěch Angee?

Za velký úspěch považujeme naši úspěšnou a už vzpomínanou kampaň na Kickstarteru, kde jsme získali velkou podporu od našich fanoušků. Také jsme rádi, že na našem řešení spolupracujeme s prvotřídními firmami po celém světě a koncem léta zahájíme prodej na US trhu. Ale za největší úspěch považujeme sestavení našeho týmu a jeho členů, bez kterých by to jednoduše nefungovalo.

 


Jaké jsou vaše plány do budoucna?

Možností a nápadů, kterým směrem se Angee v budoucnosti bude ubírat, je několik. My neustále studujeme lidské potřeby a testujeme nové technologie - hledáme problémy našich zákazníků, které je potřeba řešit. Následně hledáme průsečík mezi těmito potřebami a nově vznikajícími technologiemi a snažíme se je co nejefektivněji naplnit.V čem jste jedineční?

Bezpečnost je věc, kterou člověk nechce řešit - chce o ni mít postaráno, ale nechce se jí znepokojovat a nechce na ni myslet. Snažíme se na trh dodat produkt, který ví, na čem v domácnostech záleží - pozná její vlastnosti a dokáže rozpoznat situace v jednotlivých domácnostech - je personalizovatelný pro každou domácnost a zároveň se z ní učí chovat autonomně - tzn. tak aby nevyhlašoval falešný poplach, aby dokázal lépe vyhodnocovat změny mezi režimy a chránit dům, ať už z něho odcházíte, když jdete spát nebo když jedete na dovolenou. 

 

Kde se s vašimi produkty můžeme setkat?

V červenci uvádíme produkt na americký trh, kde si ho bude moct koupit zákazník přes web, dále prostřednictvím portálu Amazon a v síti vybraných maloobchodních prodejců - jednáme s Apple Store, Beta Store apod.Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?

Hledáme kandidáty, které Angee nadchne a budou se chtít stát součástí našeho týmu. Vážíme si iniciativních uchazečů, kteří se nebojí výzvy, pracují na sobě a přinášejí výsledky svojí dobře odvedenou prací. Mezi požadavky neodmyslitelně patří vynalézavost, důkladné pochopení, rozsáhlé zkušenosti v oblasti vývoje softwaru a/nebo hardwaru. Při výběru nového člena dbáme hlavně na naši intuici - chceme mezi sebe člověka, který zapadne do našeho týmu a doplní naši kulturu.

 


Proč bych měl/a chtít pracovat právě u vás?

Máme skvělý tým šikovných a zkušených kluků, od kterých je možné se mnoho věcí naučit. U nás máš obrovskou možnost posunout se vpřed a zapracovat na sobě. Navíc jde o výjimečnou příležitost pracovat na projektu, který změní a ulehčí lidem po celém světě jejich životy.

 

Jak vypadá pracovní den ve Angee?

To bychom se museli zeptat každého člena osobně, ale pokusím se to zobecnit. Do práce začínáme chodit mezi 8 - 10 - my čas nestudujeme, takže je to založené na tom, kdo má jaké povinnosti a jak mu to časově vyhovuje. Přes den se u nás tvrdě pracuje - naši kluci odvádějí skvělou práci. Okolo 12. hodiny vyrážíme na oběd, zahrajeme si fifu, nebo si jdeme zacvičit. Následně se vrátíme k práci a začínáme odcházet okolo 18 hodiny - opět jak kdo potřebuje. Většinou jsme aktivní i doma.
V pondělí probíhají meetingy celého týmu, kde si povíme progres, resp. problémy každého týmu za poslední týden a následně určíme tasky na ten další. Právě jsme se přestěhovali do vily na Rašínově nábřeží, která je hned pod Vyšehradem a u Náplavky. Máme krásné prostory, zahradu, bar a hernu - velmi se nám toto prostředí líbí. Atmosféra je velmi pracovní, ale umíme i vypnout a užívat si - grilujeme, popíjíme pivo, zajdeme si na Náplavku apod.

 

Nějaké další tipy / doporučení / vzkaz?

We’re Hiring! Pokud chceš být součástí našeho týmu - určitě sleduj naše inzeráty na STJ a naše stránky - meetangee.com, kde máme stále aktuálně otevřené pozice. Budeme se na Tebe těšit.