1. Web IT: “Dáváme věcem systém“


V 1. Web IT hodně dbají na vzdělávání a rozvoj zaměstnanců, proto i hledají kolegy, kteří jsou na stejné vlně jako oni. Zajímá Vás, čemu se věnují a co plánují do budoucnosti? Na tyto a další otázky jsme se zeptali Jiřiny Krásné, IT Team Leadera. 

 

Co 1. Web IT dělá?
Naši programátoři se zpravidla zabývají dlouhodobým vývojem webových aplikací, e-shopů, CMS či CRM podle požadavků klientů a své znalosti kontinuálně rozšiřují. Neustále nacházíme nové příležitosti a rozvíjíme se nejen v PHP technologiích. Nyní se chceme zdokonalit i v aplikacích Android a iOS.

 

V jaké oblasti zlepšujete své schopnosti?
Součástí našeho týmu jsou zkušení seniorní PHP programátoři, ale také PHP či JavaScript junioři (studenti, kteří přicházejí s novými nápady). Snažíme se neustále rozvíjet v oblastech, které svět IT technologií nabízí.
Účastníme se IT konferencí (např. WebExpo). Pořádáme si vlastní interní školení, kde si navzájem předáváme zkušenosti. Někteří z kolegů stále studují v oboru a zkoušejí to v praxi (a jde jim to).

 

Co považujete za úspěch 1. Web IT?
Úspěch je pro nás vždy navázání dlouhodobé spolupráce s klientem, pro které kontinuálně vyvíjíme a klient má zájem své finanční prostředky znovu použít pro vývoj, jenž mu přináší mnohonásobně větší zisk a radost z podnikání.

 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Náš hlavní cíl zůstává i do budoucna nezměněný: nadále transparentním způsobem poskytovat IT služby za přiměřenou cenu těm společnostem, kterým může být správa jejich informačních technologií skutečně prospěšná. I přes rozrůstání naší společnosti  chceme zůstat svobodnou firmou - týmem osobností, které jsou na jedné lodi.
Naším plánem je rozšiřovat tým o kolegy, kteří mají zájem pracovat pro nekorporátní společnost v přátelském prostředí.

 

Jaké typy lidí hledáte do svého týmu?
Neustále hledáme nové příležitosti a rozvíjíme se, proto také vítáme v týmu lidi na stejné vlně jako jsme my. Rozhodující nejsou samotné znalosti a roky praxe, mnohem víc si ceníme nadšení pro technologie, pro hledání vlastních řešení a touhu zlepšovat sebe či ostatní.

 

V čem jste jiní než konkurence?
Řídíme se naším heslem: “Dáváme věcem systém”.

 

Jak vypadá pracovní den v 1. Web IT?
Každý z nás pracuje rád a dobře v jiný čas dne. Někteří z nás sedí v kanceláři již kolem půl osmé ranní, jiní pro změnu raději pracují třeba od 11 do noci. Dáváme prostor všem kolegům, aby si pracovní dobu nastavili tak, jak jim vyhovuje. Nicméně většina z nás dochází do kanceláře, kde si radíme, vyvíjíme a řešíme požadavky našich klientů.

 

Rozšiřujete v současné době Váš tým?
Samozřejmě že ANO, šikovných a nadšených lidí není nikdy dost. Kolegové v našich obou pobočkách mají na starost několik projektů, které přibývají a rostou a s nimi roste i celá firma. V tuto chvíli rozšiřujeme náš tým na pozicích PHP Programátor, Scrum master či Kodér. Kolegy hledáme jak do naší kanceláře na Praze 5, tak v Brně.